Twoja wymarzona torba na laptopa

Każdy z nas chce, aby nasz laptop był odpowiednio zabezpieczony i nie uległ uszkodzeniu. Aby temu zapobiec, zadbaj o odpowiednią torbę na Twojego laptopa lub notebooka. Na dzisiejszym rynku do wyboru jest wiele rodzajów stylowych i funkcjonalnych toreb.

 Elegancka, męska torba do laptopa

Elegancka, męska torba do laptopa

Jaka torba do laptopa?

Przy wyborze torby na laptopa, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność i bezpieczeństwo, jakie ma zapewnić naszemu laptopowi. Oczywiście design też jest istotny. Panie będą preferować te w formie torebki, panowanie natomiast w formie teczki. Kolory intensywne wybiorą przedstawicielki płci pięknej, poważni dżentelmeni skupią się na barwach szarości i czerni. Co więc wybrać? Wybór jest bardzo szeroki i wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Ważne, aby nasz laptop był chroniony w każdych warunkach – w pracy, na uczelni, czy w podróży. Torby do laptopa wykonane są z różnych materiałów – skóry lub eco skóry. Inne modele toreb wykonane są z oddychających i wodoodpornych materiałów, chroniących nasz sprzęt przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe kieszenie – na dokumenty, telefon, czy tablet. Aby komfort noszenia był większy, wiele modeli  posiada wygodną rączkę oraz pasek na ramię. Dla osób podróżujących sprawdzi się torba z paskiem teleskopowym, która umożliwi przypięcie torby do walizki. Dużo osób preferuje torby na laptopa z lekkiego nylonu. Istotne jest, aby wnętrze torby było wyściełane miękką gąbką, amortyzującą komputer. Dobrą opcją jest dodatkowa przegroda na zasilacz i akcesoria komputerowe.

Czym kierować się przy wyborze?

Jak wybrać torbę do laptopa? Czym się kierować podczas wyboru? A więc najważniejsze to rozmiar naszego laptopa. W zależności od przekątnej ekranu, nasza torba musi pasować wielkością. Kupienie zbyt dużej torby nie zabezpiecza naszego sprzętu, gdyż przesuwa się on po całej torbie, co skutkować może jego uszkodzeniem. Ważne, aby urządzenie było stabilnie umieszczone w środku. Wśród dostępnych modeli toreb na laptopa, mamy do wyboru takie rozmiary:

  • laptopy 11 – 12,1 cala,
  • laptopy 13 – 13,3 cala,
  • laptopy 14 cali,
  • laptopy 15,0″ – 16,0″,
  • laptopy 17 – 17,3 cala,
  • laptopy 18 cali i większe.

Kolejną ważną sprawą jest pojemność torby, dodatkowe przegrody na dokumenty i zasilacz do laptopa są dużym atutem. Przy zakupie sprecyzujmy nasz wybór – stawiamy na elegancję, czy funkcjonalność? Skórzane torby na laptopa, choć są eleganckie, nadają się bardziej do biura, niż w podróż, gdyż są ciężkie, a dodatkowe kilogramy w czasie podróży są zbędne. W trasę postawmy, zatem na torby wykonane z nylonu lub poliestru - są o wiele lżejsze. Ostatnia, ale najważniejsza rzecz – pasek na ramię! Musi być solidnie wykonany, aby w czasie transportu, nasz sprzęt nie uległ zniszczeniu. Ważne, aby pasek na ramię był solidnie wykonany i posiadał nakładkę wykonaną z gumy, która chroni ramię przed obciążeniem.

 Torba na laptopa jest przydatna także w pracy

Torba na laptopa jest przydatna także w pracy

Strzał w dziesiątkę

Torby na laptopa są przydatne każdemu, kto posiada komputer niestacjonarny. Każdy z modeli ma swoje plusy i minusy. Torby zaprojektowano tak, aby komputer nie przesuwał się w ich wnętrzu. Wykonane są z różnych materiałów, w zależności od naszych preferencji. Najważniejszy jest nasz komfort użytkowania oraz ochrona sprzętu. Wybór należy do nas.

Komentarze