Jak wybrać plecak do pracy?

Plecaki miejskie cieszą się obecnie ogromną popularnością – robią furorę zarówno na wybiegach, jak i na ulicy. Jak to możliwe? Aktualna oferta plecaków zachwyca niebywałą wręcz różnorodnością. Plecaki, które dotychczas kojarzyły się ze stylem sportowym – miały być funkcjonalne, pakowne, wygodne obecnie są zwyczajnie… ładne. Współczesne plecaki oprócz funkcjonalności cechują się przemyślanym, atrakcyjnym wzornictwem, dlatego nosimy je do wszystkiego i wszędzie, nawet do pracy, w której obowiązuje ustalony dress code. Plecak z powodzeniem może zastąpić banalną torebkę. Pod warunkiem oczywiście, że jest idealnie dobrany i dopasowany do okazji. Zatem, jak wybrać plecak do pracy? To proste. Odpowiedz sobie na kilka pytań.

Gdzie pracujesz?

Jeśli pracujesz w biurze to czas zapoznać się z ofertą plecaków miejskich, do 15 l. To plecaki nieduże, zgrabne, które mieszczą wszystko, co niezbędne.  Tutaj na szczególną uwagę zasługują plecaki miejskie w ponadczasowym stylu vintage, które bez wątpienia przypadną do gustu paniom zainteresowanym nowymi trendami w modzie. 

Plecak vintage Paso Canvas 15-1484

Plecak vintage Paso Canvas 15-1484

 

Jeśli zaś Twoja praca wymaga przenoszenia większej liczby przedmiotów – na przykład odzieży roboczej, warto sięgnąć po plecak w stylu sportowym z wieloma przegrodami i kieszeniami. Nasza podpowiedź to znakomicie wykonany, oryginalny plecak z kolekcji Paso. To plecak uniwersalny, typu unisex, do pracy i na spacer.

Plecak z klapą Paso 17-190N

Plecak vintage z klapą Paso 17-190N

Czym się zajmujesz?

Wiele zawodów wiąże się z koniecznością ustawicznego korzystania z urządzeń elektronicznych – w pracy i poza pracą musimy mieć dostęp do danych. Coraz częściej nosimy przy sobie laptopy lub tablety. Sprzęt elektroniczny jest delikatny i warto zadbać o jego właściwe przechowywanie, korzystając z plecaka z przegrodą na laptop, która chroni urządzenie przed wstrząsami, zgnieceniem i wpływem warunków atmosferycznych. Plecaki miejskie z przegrodą na laptopa to można rzec obecnie standard. I tak: plecak CoolPack dostępny na Bagażowo.pl bez wątpienia spełnia surowe kryteria oceny fashionistek pracujących w korporacji – atrakcyjny wizualnie, w modnym stylu retro pozwala na przechowywanie nie tylko kosmetyczki, portfela, ale także laptopa. Świetnie sprawdzi się na rower.

Plecak CoolPack Classic Grey Denim Flowers

Plecak miejski CoolPack Classic Grey Denim Flowers

 

Dla panów mamy propozycję wysokiej jakości plecaka w stonowanych barwach, z wieloma przegrodami, w tym z kieszenią na laptopa.

Plecak CoolPack Break Snow Grey

Plecak miejski CoolPack Break Snow Grey

Jaki styl preferujesz?

Poprzez dodatki łatwo wyrazić swoją osobowość. Tutaj sprawdza się powiedzenie: "nie to jest ładne, co jest ładne, ale co się komu podoba". Styl dodatków powinien współgrać ze stylem życia, aktywnością i zainteresowaniami. 

Na jakie cechy zwrócić uwagę wybierając plecak do pracy?

Przy wyborze plecaka warto zwrócić na następujące elementy:

1. Pojemność i gabaryty

Plecaki miejskie mieszczą się w przedziale od 15 do 30 l. Odpowiednie do przenoszenia laptopa, dokumentów i podręcznych drobiazgów, są wygodną opcją na co dzień. Plecaki o średniej pojemności doskonale sprawdzają się w pracy i na spacerze. Większe plecaki to plecaki turystyczne, które  pozwalają na przenoszenie przedmiotów wielkogabarytowych – są przydatne podczas wycieczek weekendowych lub na większych zakupach.

2. Szelki, usztywnione plecy

Kupując plecak, który ma służyć przez długi czas, warto zwrócić uwagę na cechy, które decydują o wygodzie użytkowania. Szelki powinny być szerokie i wyścielone miękkim materiałem, a plecy usztywnione, tak aby noszenie plecaka nie nadwyrężało kręgosłupa. Posiadanie wygodnego plecaka jest szczególnie istotne w przypadku osób aktywnych fizycznie, które udają się do pracy pieszo lub dojeżdżają na rowerze. Warto postawić na nowoczesne rozwiązania i materiały, typu pianka Eva, czy neopren.

3. Kieszenie, kieszonki, przegrody

Ułatwiają organizację rzeczy i pozwalają na zachowanie porządku w plecaku. Warto wybierać te modele, w których zadbano o ten aspekt.

Jak Cię widzą…

Obojętnie czy bliski Ci jest styl sportsmena, czy preferujesz eleganckie dodatki, modny i ponadczasowy plecak to właściwy, a zarazem bezpieczny wybór. Wyglądasz stylowo i w końcu cieszysz się wygodą.

Komentarze